کد خبر: 1469
ف
ترامپ همان آمریکاست و آمریکا همان ترامپ است
فاطمه الکایی بَهجتی :
 

در روزهای اخیر شاهد این بودیم که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده آمریکا در تصمیمی به ظاهر ناگهانی قدس را پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرده است ، این رفتار ترامپ از سوی مجامع بین المللی با واکنش های مختلفی روبرو شد و برخی این عمل ترامپ را ناشی از رفتارهای نامتعادل آن دانستند اما سخنان نماینده آمریکا(نیکی هیلی) در نشست شورای امنیت سازمان ملل با موضوع قدس که بیان داشت: «ما اولین کشوری بودیم که اسرائیل را به رسمیت شناختیم و از سال ١٩٩٥ کنگره آمریکا تصویب کرده بود که قدس باید پایتخت اسرائیل باشد» ،نشان دهنده این بود که حتی اگر رقیب اصلی او در انتخابات ریاست جهموری (هیلاری رادهام کلینتون) پیروز می شد، باید این تصمیم را عملی می کرد .

با نگاهی به حمایت های بی چون و چرای آمریکا از رژیم صهیونیستی در طول تاریخ می توان به راحتی متوجه عملیات روانی دشمن یعنی دیوانه نشان دادن ترامپ و تبرئه خود از تمام خیانت های صورت گرفته به جامعه بشری شد. رئیس جمهوران پیشین آمریکا را باید گرگی در لباس میش خواند که آرام آرام خون مردم مظلوم فلسطین را مکیدند و آنقدر زیبا ایفای نقش کردند تا آنجا که ترامپ را دیوانه نشان دادند و خود رابه عنوان فردی مودب در اذهان ساده لوحان انگاشتند . ولی ما به خوبی به یاد داریم که اوباما رییس جمهور پیشین آمریکا زودتر از هر رئیس جمهور دیگری در آمریکا به سرزمین های اشغالی سفر کردو بالاترین میزان کمک امنیتی به اسرائیل را در سابقه خود ثبت کرد ، و در حمایت از اسرائیل تا آنجا پیش رفت که گفت کسانی که منکر حق حاکمیت اسرائیل هستند باید منکر وجود زمین زیر پایشان و آسمان بالای سرشان بشوند ، زیرا اسرائیل هیچ جا نمی رود.
هیلاری رادهام کلینتون در کتاب انتخاب های سخت از کمک های نظامی ایالات متحده به اسراییل اینگونه یاد می کند: «طی سال ها چه در دولت های جمهوری خواه و چه در دولت های دموکرات ، ایالات متحده خود را متعهد دانسته تا به اسرائیل در بالا نگه داشتن توان نظامی خود از نظر کیفی نسبت به تمام رقبای موجود در منطقه کمک کند.»
 
برخی از این تجهیزات شامل :
 
١-هواپیماهای اف ١٦ که کلاهک های اورانیومی دارند ، به کارگیری این نوع سلاح ها همان گونه که در جنگ خلیج فارس و بالکان به اثبات رسید ، باعث بروز سرطان می شود.
 
٢-تکنیک های پراکنده کردن تظاهر کنندگان بدون ریختن خون ، اما کسانی که در معرض این سلاح ها قرار میگیرند ،دچار بی هوشی و فلج موقت می شوند،از این نوع سلاح ها قبلا در نوار غزه استفاده شده بود.
 
٣-پرتاب تیرهای پلاستیکی بدبو که تحمل بوی آن ها بسیار مشکل است و حتی  باعث نابینایی می شود.
 
٤-ذخایر الکترو مغناطیسی که تشعشعاتی سوزنده ساطع می کنند که منجر به سوختگی در بدن می شود.
 
حمایت های آمریکا فقط در توان نظامی ختم نمی شود بلکه می توان در موارد متعدد دیگر آن را مشاهده کرد مانند حمایت هری  ترومن ( رئیس جهمور آمریکا) از بیانیه بالفور که خود حاصل قرارداد سایکس-پیکو که منجر به تجزیه خاورمیانه و در نتیجه شکل گیری رژیم منحوس صهیونیستی شد  و ١١ دقیقه بعد از شکل گیری رژیم صهیونیستی آن را به رسمیت شناخت.
 
زمانی که در روز ٢٩ نوامبر ١٩٤٧ مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه شماره ١٨1 را مبنی بر «تجزیه فلسطین» به تخصیص دادن ٥٤ درصد اراضی زمینی برای یهودیان ، ٤٥ درصد برای اعراب و یک درصد تابع وضعیت بین المللی صادر کرد؛ طرحی که آغاز گر جنگ ١٩٤٨ شد و در طول جنگ ، هزاران فلسطینی از شهر ها و روستاهایشان رانده شدند و در عملیات تصفیه نژادی جانشان را از دست دادند می توان دست های خون آلود ایالات متحده را مشاهده کرد.
 
اسرائیل در اجرای پروژه هسته ای خود نیز با هیچ اعتراضی از سوی جامعه بین الملل یا حتی اشاره ای روبرو نشد ؛ همین موضوع اسرائیل را به ادامه فعالیت تشویق کرد. البته این امتیاز با کمک و حمایت آمریکا و با استفاده از حق وتو تحقق یافت.هرچند ایالات متحده تصریح می کند که رژیم صهیونیستی حق دارد یک نیرو بازدارنده (سلاح هسته ای) دراختیار داشته باشد ؛ اما اگر کشور دیگری قصد داشته باشد به انرژی هسته ای دست پیدا کند ، شورای امنیت به هیاهو و جنجال روی می آورد ؛ هرچند برای اهداف صلح آمیز باشد. رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا ، هنوز هم توافقنامه منع گسترش سلاح های هسته ای را امضا نکرده است.
 
علاوه بر نیروگاه اسرائیلی دیمونا ، نیروگاه های هسته ای دیگری نیز در اسرائیل وجود دارند؛ مثلا نیروگاه ناحال سوریک که ادعا می کنند برای اهداف صلح آمیز است. بسیاری از انستیتوها و مراکز پژوهشی اسرائیل مشغول پژوهش های هسته ای هستند.نیروگاه دیمونا  خطرناک ترین و بزرگ ترین نیروگاه هسته ای اسرائیل است چرا که هیچ گونه نظارت بین المللی بر آن صورت نمی گیرد و آشکارا سلاح های هسته ای تحریم شده بین المللی را تولید می کند و امنیت کل منطقه را به خطر می اندازد.
 
از سازمان ایپک می توان به عنوان بارزترین نمونه حمایت آمریکا از رژیم اشغالگر قدس یادکرد ؛ ایپک کمیته امور عمومی آمریکا و اسرائیل است که در سال ١٩٥٩ تاسیس شد. این سازمان از پرنفوذ ترین سازمان های یهودی آمریکا برای تامین منافع صهیونیست ها است که در دوره ریاست جمهوری آیزنهاور در آمریکا تاسیس شد. بزرگترین دلیل بر صهیونیستی بودن آن ، اسم قبلی اش : کمیته صهیونیستی آمریکایی روابط عمومی (American Zionist Commitee for Public Affairs) است که در سال ١٩٥٣ میلادی تاسیس شد.بعد ها پس از تیره شدن روابط بین حامیان اسرائیل و آیزنهاور ، نام آن به ایپک تغییر یافت.
 
از اهداف این سازمان به موارد زیر میتوان اشاره کرد:
 
١-کسب پشتیبانی مادی و معنوی آمریکا از رژیم صهیونیستی و بسیج کردن تلاش های بین المللی برای جلوگیری از صدور هر گونه قطعنامه بین المللی به نفع اعراب و فلسطینی ها.
 
٢-اعمال فشار بر دولت فلسطین برای پذیرفتن در خواست های رژیم صهیونیستی.
 
٣-تقویت روابط بین واشنگتن و رژیم صهیونیستی از طریق همکاری دستگاه های جاسوسی اطلاعاتی دو کشور و همکاری نظامی و اقتصادی ( که در سال ٢٠٠٦ تقریبا به ٢/٥٢ میلیارد دلار رسید)
 
٤-محکوم کردن اقدامات ایران برای دستیابی به تکنولوژی هسته ای و موضع آن مبنی بر انکار مسئله هولوکاست
 
٥-اقدام علیه کشورها و گروه های دشمن با رژیم صهیونیستی ، لبنان حزب الله ، سوریه و هر کشور دیگری که امنیت اسرائیل را به خطر بیندازد.
 
ایپک در سیاست های خارجی آمریکا همچون جنگ عراق و اعمال فشار علیه ایران و سوریه ، تعیین سیاست آمریکا در برابر حزب الله و حماس و همچنین افزایش کمک های آمریکا به رژیم صهیونیستی در چارچوب کمک های مالی و سلاح های پیشرفته ، نقشی اساسی ایفا کرده است. همه کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا در سال ٢٠٠٨ از جمله جرج بوش، کلینتون و چندین شخصیت برجسته در مجلس سنای آمریکا در جلسه این سازمان سخنرانی و حمایت کامل خود را از رژیم صهیونیستی و تعیین قدس به عنوان پایتخت همیشگی اسرائیل اعلام کرده اند.
 
همانطور که بیان شد می توان در طول تاریخ حمایت های گوناگون ایالات متحده را از رژیم صهیونیستی مشاهده کرد و این تنها گوشه ای خیانت هایی بود که امروزه پشت دیوانه خطاب شدن ترامپ پنهان شده است  ، اعلام کردن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی ریشه در تاریخ  و عقیده آمریکا دارد که می توان به راحتی در عقاید جان لاک ،ژان ژاک روسو و خیلی دیگر از فیسلوفان و بزرگان غرب مشاهده کرد که پرداختن به آن فرصتی دیگر می طلبد.
 
اما آنچه پر واضح است این است که سیاست های آمریکا از سیاست های ترامپ جدا نیست و ترامپ نمادی از آمریکا و برآمده از طینت آمریکاست، پس جدا خواندن ترامپ از  آمریکا و دیگر روسای جمهور این شیطان بزرگ نه تنها ساده لوحی است، که اگر با آگاهی باشد قطعا خیانتی آشکار و نابخشودنی است.
 
 

مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

چالش های انقلاب در بحرین

چالش های پیش روی منطقه در نگاه محور مقاومت

تغییرات در کابینه عربستان برای فرار از شکست خاشقجی

سفیر دبیر شورای امنیت به افغانستان؛ چند نکته مهم

تغییر ساختار دستگاه اطلاعاتی عربستان

روی آوردن آمریکا به جنگ شناختی

پیامدهای حضور مثلث جنگ طلب‌ها در کابینه ترامپ

تشکیل اتحادیه دریای سرخ، فرار از تنگای ژئوپلتیک

تنش در انتخابات پارلمان افغانستان

پاکستان، بازیگر جدید یمن

افزایش تنش میان ترکیه و آمریکا در سوریه

آیا اردن اولین کشور عربی است که به سمت سوریه می رود

شکایت از ولیعهد ابو ظبی در فرانسه

ابی زید، سفیر جدید آمریکا در عربستان

سفر مهم معاون وزیر خارجه آمریکا به پاکستان

تنش در کابینه تونس

چرخش سودان به سمت ترکیه

سد مقابله با داعش در افغانستان شکست؟

ضرورت استفاده از ظرفیت اجلاسیه دی 8

استعفای مقامات سازمان ملل در امور سوریه

فرآیند رو به رشد دموکراسی در انتخابات اخیر عراق

خط تماس، بازی جدید آمریکایی ها با ایران

افزایش عملیات نظامی آمریکا در افغانستان

سه گزینه جدی ریاست جمهوری عراق

تحویل سامانه دفاعی اس 300 به سوریه

حضور مقام بلند پایه ناتو به عنوان نماینده سازمان ملل در عراق

دوحه در برابر یک تصمیم سخت

افغانستان نا امن تر

روی آوردن دولت ترکیه به شرق

باز بودن دست دولت سوریه در برخورد با گروه های تروریستی

آشتی ملی با فرمان قاهره

سفر وزیر خارجه عمان به اسرائیل

دستاوردهای سفر سردار سرلشگر باقری به پاکستان

چند نکته مهم پیرامون شهادت رئیس جمهوری یمن

عربستان و سناریوی ضد ایرانی در عراق

پایان اشغالگری دائم بر جولان

مهره چینی اردوغان

شمال ایران، تهدید جدید برای تهران

آذربایجان مقصد اولین سفر اردوغان

تنش میان دوستوم و اشرف غنی

درگیری واشنگتن - دمشق

مذاکرات میان کابل - اسلام آباد برای صلح در افغانستان

سفر نخست وزیر اسرائیل به پایتخت یک کشور عربی

آینده سوریه در نشست ژنو

ماندن یا نماندن اردوغان

تکذیب خروج ایران از سوریه توسط مقامات سوری

آغاز رزمایش هوایی اسرائیل

عراق و دوران عبور از انتخابات

کاهش قیمت نفت حربه جدید ریاض علیه ایران

بالا رفتن تنش میان تل آویو و اتحادیه اروپا

افزایش نیروی انسانی ناتو دردسر ساز شد

افزایش خشونت ها در باکو

افزایش فشار به شهروندان بحرینی

حمله مجدد اسرائیل به قنیطره سوریه

تاسیس اولین حزب شیعی هند

بازیگری ترکیه در پرونده فلسطین

تبادل آتش میان سوریه و اسرائیل

حمله به پایگاه عربستان در نجران

پیروزی ماهاتیر محمد در مالزی

رزمایش ناتو و عربستان در ترکیه

نگاهی به دلایل و پیامدهای حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه

تحلیل حملات اخیر قدرت‌های غربی به سوریه

هدف اردوغان از برگزاری انتخابات زودتر از موعد چیست؟

جنجال سلاح های اسرائیلیِ آذربایجان

اس سیصد در دستان سوری ها

مخالفت عربستان با ادامه کار وزیر سودانی

افزایش سرکوب مخالفان السیسی

درگیری در لیبی

حمله ای ناکام به بهانه ای واهی

کودتای نواز شریف بی سرانجام ماند

قطر به ریاض می رود یا نه

آلمان هم اسیر دلارهای سعودی شد

تبریک اردوغان به الهام علی اف

جنگ سرد ایران و عربستان در سفرهای بن سلمان

حمله صهیونیست ها به پایگاه تی فور

وحدت و انسجام در عراق

چتر عثمانی بر سرعفرین

حملات شیمیایی بهانه ورود فرانسه به سوریه

جنگ آب در غرب آسیا؛ تخیل یا واقعیت؟

ایده «منطقه قوی» ریشه در نگاه راهبردی ایران به منطقه دارد